Luhta

 
 
 
Úvod > Luhta
 
untitled5.jpg
 
 

Značka LUHTA je dnes mimoriadne populárnou značkou športového aj elegantného oblečenia. Či už potrebujete bundu alebo nohavice na lyže, šport alebo do mesta, LUHTA je správnou voľbou.

 

Vihtori Luhtanen sa rozhodol vybudovať vlastnú spoločnosť už v roku 1907. Jeho žena navrhovala a zároveň aj šila, zatiaľ čo Vihtori mal na starosti predaj. Po pár rokoch zamestnal vo svojej malej firme dve šičky, čo bol prvý krok k vybudovaniu vlastnej krajčirskej dielne.

Jej vybudovanie bolo dokončené v roku 1928 a stála v starej obchodnej lokalite neďaleko železničnej stanice v Lahti. V roku 1944 prevzal firmu LUHTA po otcovi jeho syn Jaakko Luhtanen. Počas vojny, aj krátko po nej zažila firma neľahké časy. V 50-tych rokoch sa však situácia znova vrátila do normálu. Škála produktov bola rozšírená a čoraz väčší dôraz sa začal klásť na voľnočasové oblečenie. V 60-tych rokoch sa spoločnosti  darilo a v 70-tych rokoch prenikla na medzinárodné trhy a postupne ďalej rástla doma vo Fínsku, aj na celom kontinente. V 90-tych rokoch sa Luhta stala skupinou viacerých spoločností s názvom L – Fashion Group a dnes je jednou z najväčších a najobľúbenejších športových a fashion značiek v Európe.

...viac na www.luhta.fi